MBESHTETJE PER KLIENTET Delivered WorldWide 100% Satisfaction GARANTUAR
 
NATURAL HERBAL MEDICATIONS
DOTTEDSHOP.COM ESHTE LIDER NË BOTË NATYRORE ilaç bimor
Ne kemi mbi 1.000.000 Klientë në botë!

Zgjidhni gjuhën tuaj:
SASIA ÇMIMI  
Një Jar Bardh Mua $ 17.95 Out of Stock
Dy kavanoza Bardh Mua $ 34.95 Out of Stock
Tre kavanoza Bardh Mua $ 53.95 Out of Stock
At the moment we don't ship to the following countries: Austria, Croatia, Estonia, Finland, Germany, Morocco, Norway, Russia, Sweden.

visa, master card, american express
Ne përdorim sistemi i autorizuar të sigurt faturimit me 256bit encryption.
100% Secure, Safe & Confidentially. Money back - GARANTUAR!

Bardhë Me (Skin Care)

CATEGORIES » PRODUKTET per femra

Discolored skin

By the time you finish reading this, you'll completely understand why face discoloration happens and what you can do to get rid of it. Skin discoloration on the face is completely treatable, as long as you use the right product to get rid of it. In a nutshell (without getting too technical), when your body is expose to the sun, special skin cells produce a skin pigment called melanin that absorbs these UV rays. This is done to protect the rest of your body from these harmful rays.
Whether you have dark brown spots on your skin or the tone and color of your skin is darker overall, it's all because of the presence of increased melanin.
The best prevention against face discoloration is wearing sunscreen whenever you go outside (even if it's just for 20 minutes). But if you've already developed brown spots or darker skin, then there's still a pretty easy way to get rid of skin discoloration on the face.
Applying the right kind of whitening cream can dramatically improve your complexion, remove skin discoloration, and even make your skin more youthful and radiant. It all depends on what ingredients are used and whether or not they are effective at doing a few things:

Decrease the amount of melanin in your skin

the less melanin that's in your skin, the less skin discoloration on the face there is, and the lighter and brighter your skin will naturally be. Ingredients like Extrapone(TM), an extra from nutgrass root, has been shown in clinical studies to decrease the amount of melanin in your skin by up to 40%! This is a healthy amount because too little melanin in your skin makes you very vulnerable to UV radiation damage.

Increase the amount of Coenzyme-Q10 in your skin cells

this is one of your natural antioxidants that gets depleted first by overexposure to UV radiation. Using a whitening cream that contains CoQ10 (in a micro- or nano- form) can boost your natural levels of this antioxidant, reduce skin discoloration on the face, and restore your skin cell's efficiency and protecting capacity.

Provide extra antioxidant and free radical protection

a face discoloration cream with additional natural antioxidants like natural vitamin E, grapeseed oil, and vitamin C can dramatically reduce the amount of free radical damage in your skin, keeping it looking brighter and more youthful.

These are the kind of ingredients you want to look for in a face discoloration cream. Getting one that's made with all-natural ingredients will assure that your skin will not be irritated like it commonly is when using one with synthetic ingredients. Plus with natural ingredients, they often provide multiple benefits for the skin - like ones that help preserve your youth!

White Me

White Me is a unique formula designed to help lessen discolored skin, that has become darkened with age or chemicals like deodorants being constantly placed on the skin, our skin lightening cream will eliminate these areas of uneven skin tone and whiten skin in one east step. It is also good for freckles, age spots, acne marks, dark underarms and other hyper pigmentation problems, our whitening skin care product can help you solve them all.

How do I apply White Me skin lightener?

To ensure your skin is cured of uneven skin tone problems, use White Me, skin lightener daily until the discoloration is rectified. Massage daily to areas of pigmentation or discoloration effected skin.

What does White Me skin whitener contain?

 • Distilled Water
 • Dimethicone
 • Dioctyl dodectyl Adipate
 • Glycerin, (from vegetable source)
 • Niacinamide (Vitamin B3)
 • Lactic Acid
 • Manganese Gluconate
 • Olive Extract
 • Arachidyl alcohol
 • Behenyl alcohol
 • Arachidyl glucoside
 • Polyachrylate 13
 • Polysorbutene
 • Polysorbate 20
 • Lecithin
 • Soy Isoflavones
 • Polysorbate 80
 • Panthenol (Vitamin B5)
 • Allantoin
 • Arbutin
 • Linolenic Acid
 • Linoleic Acid
 • Tocopheryl Acetate
 • Ascorbyl Palmitate
 • Glutathione
 • Lepidium Sativum Sprout Extract Alcohol
 • Phenoxyethanol
 • Sodium Ascorbyl Phosphate, (Vitamin C)
 • Caprylohydroxamic acid
 • Caprylyl glycol (combines for a completely natural preservative)
 • Natural Fragrance

Customers Viewing This Page May Be Interested in These

Me fjalë Për Tij

Përfytyroj

Gjitha me fjalë të reja për të gjitha te Ai është një produkt natyral pjellori që është projektuar për mbështetje shëndetësore optimale spermë. Ka një kërkesë e madhe për produkte si këto, thjesht sepse ka shumë çifte që kanë disa probleme nuk janë në gjendje të concieve shumë lehtë, ai ka qenë spacificly dizajnuar për të ndihmuar këto çifte
Këmba-Detox (këmba fjale Detox Patch)

Këmba-Detox

Patch ndihmon në këmbë me: absorbuar toksina lëshuar nga organi; lehtësuar lodhje në trup, Ndihmë për të lehtësojë barrë mbi sistemin imunitar, Ndihmon në pastrimin natyral të sistemit limfatik; normale Asistenca e qarkullimit të gjakut, rritet metabolizmi juaj; Support normale Bilanci lëng; Përmirësimi i cilësisë së gjumit, menaxhimit Ndihma peshë; Promovimi i shëndetit të gjallë dhe Wellness
Delay - derdhje e parakohshme

Delay - Sexual Performance

Vonesë, një formulim unik bimor që është e garantuar për t'ju kthyer kontrollin mbi performancën tuaj seksuale. Vonesa me sukses ngadalson prodhimin e hormoneve, prandaj duke ju zgjatur kohën depërtimit, pasi vetëm dozë të parë. Shumë njerëz kanë raportuar që zgjasin 5-10 minuta më brenda ditëve të para të marrjes të vonojë, pa rënie në kënaqësinë seksuale.
EZ Quit - Quit Smoking hape

EZ Quit (STOP - pirja e duhanit)

Quit Smoking pilula dhe kapsula janë projektuar për t'ju ndihmuar për të lënë duhanin shpejt dhe në mënyrë efektive duke përmirësuar shëndetin tuaj dhe mbajtjen e një mendim pozitiv dhe pa stres. Herbs dhe vajra zakonisht e natyrshme në një pilulë bimor lë pirjen e duhanit, për shembull, janë kohë testuar nga mijëra vjet e përfitimeve provuar dhe janë jo-invazive. Ata nuk mund të jenë të përpunuara në një çamçakëz ose tabletë.
Gripit të Mbrojtjes - Dashuri GRIP korrigjuar

Gripit të Mbrojtjes (Support GRIP)

Mbrojtjes e gripit është parë 100% të përgjithshme natyrore-grip qëllim korrigjuar se sulmet virusi dhe nxit sistemin imunitar, me asnjë palë efekte të njohuraTani ju mund lehtë parandalimin e gripit dhe mbështetjen e trupave tuaj mbrojtje natyrore gjatë simptome akuteGjobë prej ekstrakte bimore në të gripit të Mbrojtjes, jo vetëm që do të rritur sistemin tuaj imunitar, por gjithashtu do të neutralizoj viruse të ndryshmeStudimet tregojnë përbërësit në një akt të gripit të Mbrojtjes, përkrahës i fuqishëm imun, që ekspozitat e veprimit të fortë antivirale kundër gripit A & B, birdflu, herpes etj

Tags:

përbërësit natyral, zbardhur lëkurës, njollë, probleme pigmentim, lëkurës zbardh, kujdes, lightener, Freckles, spote moshë, shenjat e akneve, underarms errët, prishet, bimor, ku bleni në dyqan


‹‹‹ PAGE UP ›››
 
Pėrkrahja

COPYRIGHT © 2005-2019, DOTTEDSHOP.COM INC. ALL RIGHTS RESERVED. POWERED BY QTE
Këto deklarata nuk janë vlerësuar nga ndonjë autoritet mjekësor, dhe janë vetëm për qëllime arsimore. Ky produkt NUK një ilaç, dhe nuk është për qëllim të përcaktojë diagnozën, trajtimin, kurë ose për të parandaluar ndonjë sëmundje. Gjithmonë lexoj etiketë dhe të marrin vetëm drejtuar si. Nëse simptomet vazhdojnë ose ju keni efekte anësore shikoni ju mjeku