Корисничка поддршка Емитувано низ светот ЗАДОВОЛСТВО гарантира 100%
 
NATURAL HERBAL MEDICATIONS
DOTTEDSHOP.COM е светски лидер во природните лекови HERBAL
Има над 1.000.000 клиенти низ светот!

Изберете јазик:
QUANTITY ЦЕНА  
Едно шише Eyefine
Секоја Шише Содржи 90 Pills (укинува 1 на ден)
$ 27.95
3 шишиња Eyefine
Економија / Save: $ 17.00
$ 78.95
6 шишиња Eyefine
+ Free Worldwide Shipping
$ 135.95
At the moment we don't ship to the following countries: Austria, Croatia, Estonia, Finland, Germany, Morocco, Norway, Russia, Sweden.

visa, master card, american express
Ние користиме овластен безбедна платежна систем со 256bit енкрипција.
100% Secure, Safe & Confidentially. Money back - ГАРАНЦИИ!

Eyefine - видот Подршка

КАТЕГОРИИ » ОПШТИ Здравство

Do you remember how sharp, crisp and beautiful scenery and objects looked years ago? Do you now find that some of the enchantment from looking has faded? As we age, our eyesight weakens. This is due to a number of factors, including in part to degeneration of nerve cells in the eyes. It's possible through a fine blend of herbs and vitamins in Eyefine, to help restore and regenerate your vision back to how it once was. Eyefine was formulated to provide visual support and prevention, along with a noticeable eyesight improvement within just a few days of use. This includes day and night vision, along with distance and near vision.

How do I take it?

The usual dose is one pill per day. If you don't notice improvements within a few days you can increase dose to two pills, until your vision is improved then return to one pill per day for at least 6 weeks. We suggest to take one-two day(s) each week without taking the pills.

How long does it take to work?

With Eyefine you should notice improvements within just a few days. Best results will be achieved after 6 weeks.

What age group is this best for?

Any age group can take Eyefine. However aged eyes will have better more noticeable improvements.

Do I need to take this for the rest of my life?

No, once your eyes are improved, you can stop taking Eyefine or lower to a maintenance dosage of 2-3 pills per week. If your vision starts to deteriorate, you can simply start taking Eyefine again, until you have improvements. Usually you will take for a minimum of six weeks one pill each day.

How does it work?

The mechanism of action of Eyefine involves several angles: raising levels of brain chemicals, improving circulation to the eyes, altering the fatty acid composition of eye cells, and providing nutrients to the eyes. All these factors combined will improve your overall eye health.

Is there any side effects?

Generally you should not experience any side effects if used as directed, however if you are on medication or suffer any health problems consult your doctor before use.

What do the pills contain?

Each capsule contains:

  • Vitamin C (ascorbic acid)
  • Citrus bioflavonoids
  • Bilberry extract
  • Eyebright extract
  • Ginkgo biloba extract
  • Mucuna pruriens extract
  • Lycium berry extract (goji berry)

Customers Viewing This Page May Be Interested in These

Градење на мускулите Забелешка - MuscleMAX

Muscle Strength (Body Building)

MuscleMax екстремитети е совршена комбинација на природни состојки, кои се поддржува мускулната сила и масаБез оглед дали спортистот се бара да се зголеми ефикасноста на вашиот спортски, или само едноставно сакаат да тонот на вашето тело, MuscleMax Xtreme веројатно е решението за васMuscleMax екстремитети е формулиран природно да им помогне на органите природен раст и мускулната маса, MuscleMax екстремитети, може да ви даде на водечките компании, кога станува збор за конкуренција, и да ви даде на телото што ќе возите девојките луди, со зачудувачки брзи резултати и само на тренингот се бара минимален
MemoMore - Меморија Подршка

Memomore (Меморија)

Memomore е за сите, млади или стари, кој сака да остане ментално нагло и имаат подобрена меморија. Нашите специјално формулиран меморија бустер е за работа професионалци кои треба да бидат на врвот на својата игра на сите времиња на работа, за постарите кои сакаат да останат ментално одговара, а за студенти на кои им треба екстра дека когнитивните зголеми. Memomore исто така е корисна меморија и мозок додаток за луѓе кои имаат искуство негативно влијание, бидејќи од церебрална нездрав начин на живот
St John's Wort - Анти Depressant

St Johns Wort (Депресија)

Исто така познат како Hypericum, Килибарните и Klamath пиреј, СвJohn's Wort доби големо внимание во последно време, во голема мера се должи на неговите анти-depressant квалитетМеѓутоа, тој има долга историја на користење, и како лековита билка, а како магична трева со заштита на квалитет Тоа е крајно ефективна расположение подобрувач во случаи на блага депресија и се ефективни за пред-менструален расположение-лулашкиСепак тоа е помалку ефикасни за повеќе тешка депресија или депресија поврзан со други психијатриски нарушувања, како што се биполарно растројство
EZ Quit - Quit Smoking Pills

EZ Quit (СТОП - Пушење)

Quit Smoking таблети и капсули се дизајнирани да ви помогне да се откаже од пушењето брзо и ефикасно, со истовремено подобрување на вашето здравје и одржување на позитивен и стрес-слободен начин на размислување. На тревки и масла обично се својствени на хербални откажете цигарите пилули, на пример, кога се тестирани од илјадници години за докажана корист и не се инвазивни. Тие не можат да бидат обработени во гума за џвакање или бонбонче.
Bed Hero Pheromone Perfume - men attractant

Bed Hero Pheromone Perfume (for men)

Дали некогаш сте забележале човек кој, иако не исклучително убав или високо стимулира, се чини дека за привлекување на жените од страна на десетици? Шансите се дека неговото природно се случуваат pheromone порака е повисока и се пронајде повеќе од ваша! Сега тоа е можно за секој човек да подигнат вредноста на исконската сексуална моќ што доаѓа од pheromonesPheromone Perfume е без мирис, научно формулиран мешавина од четири pheromones посебно дизајнирани да го предизвикува и привлекување на женитеНие го користиме само на чисто човечка реагенс одделение секс pheromones на најголема концентрација е дозволено со законОваа формула е сексуална привлечност динамит! Pheromones се без мирис хемикалии излачува од телото кои влијаат на репродуктивен интеракции помеѓу двете животните и луѓетоТие се земаат со посебни органи или ткива во носот, а потоа да ги пренесе до повисоки региони во мозокотПовеќето брендови содржи само еден или два pheromone соединенијаБед Војвода Perfume содржи сите четири главни pheromones најде во луѓето кои се одговорни за исконската сексуална привлечност

Tags:

каде да се купат во продавници, eyefine, видот поддршка, додаток, без рецепт дневен додаток за здрава очи и визија


‹‹‹ Page Up ›››
 
Корисничка поддршка

COPYRIGHT © 2005-2020, DOTTEDSHOP.COM INC. ALL RIGHTS RESERVED. POWERED BY QTE
Овие наводи не се проценети од страна на сите лекарски орган, а се за едукативни цели. Овој производ НЕ Е медицина, и не е наменета за да се дијагностицира, третира, лечи или спречување на било која болест. Секогаш ја прочитате етикетата и да се само како режисер. Доколку постојат симптоми или имаш несакани ефекти те види доктор